Okamih cechu Hubertovho
Kód: 9788081441752


Podrobný popis
Slovenské poľovníctvo je súčasťou kultúrneho dedičstva národa, prostriedkom tvorby a ochrany prírodného prostredia a významným nástrojom rozvoja vidieka.
Pre zachovanie moderného poľovníctva, ktorého skutočný význam a poslanie je dnes často konfrontované s vyhranenými názormi environmentálnych filozofov, je nesmierne dôležité, aby bolo zvečnené v čase, na historicky nespochybniteľných, a pre laickú verejnosť zrozumiteľných princípoch.
Lov zveri je takmer taký starý ako ľudstvo samo. Už v pradávnych časoch sa lovci spájali do skupín, aby ľahšie, a s väčšou istotou lovili.
Až neskôr, s vývinom loveckej morálky, a súboru určitých pravidiel, sa začali vytvárať poľovnícke spolky, aby tak efektívnejšie chránili zver i svoje záujmy. Dávno sú preč doby, keď bol lov nevyhnutnou obživou ľudí alebo len zábavou. Prvé spolky niesli vo svojich myšlienkach cieľavedomé hospodárenie so zverou, jej chov, ochranu i lov podľa určitých zásad. Dnešní ozajstní poľovníci sa líšia od obyčajných lovcov práve tým, že si ctia tradície, dodržujú zvyky, ale hlavne odkaz svätého Huberta, patróna poľovníkov, a to: „Zver najskôr chrániť, starať sa o ňu a až tak ju loviť.“
Je preto nevyhnutné dodať, že poľovníctvo má spájať a nie rozdeľovať ľudí. Tak ako živočíchy a rastliny patria k sebe, tak aj poľovníci žijú v spoločnej harmónii s prírodou.
Veď čo by sme chceli viac, máme krásnu zelenú planétu, tak si ju spoločne pestujme a chráňme.
Slovensko je jedným z posledných ostrovov európskej divočiny.
V knihe Okamih cechu Hubertovho nájdete:
vyše 150 úchvatných fotografií nádhernej slovenskej prírody a jej prirodzených obyvateľov
pravdivé informácie o ochrane prírody a práci poľovníkov
informácie pre poľovníkov no nielen pre nich
iný pohľad na poľovníctvo, tradície aj súčasnosť
kniha je v slovenskej a anglickej mutácii
je vhodná ako hodnotný darček, prezentačný predmet, prípadne učebná pomôcka
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.